Wczytuję dane...

Dlaczego tłusta cera jest problematyczna?

Dlaczego tłusta cera jest problematyczna?

Wszyscy wiemy, że taka cera poptrafi przysporzyć wielu problemów, i to w najmniej oczekiwanym momencie.

Dlaczego?

Oto podstawowe czynniki, które denerwują ją jeszcze bardziej i osłabiają efektywność wszelkich kuracji przeciwtrądzikowych:

  1. Stres - nasila przekrwienie, pocenie się skóry i często prowadzi do jej nieświadomego dotykania, drapania i podrażnienia.
  2. Leki - antybiotyki i sterydy stosowane niestety bez opamiętania, dają ulgę jedynie na chwilę, po czym trądzik wraca z jeszcze większą intensywnością.
  3. Fatalna dieta - wciąż wiele osób nie wierzy, jak bardzo może ona zaszkodzić jelitom, florze bakteryjnej i dobroczynnym drobnoustrojom, a tym samym naszej cerze.
  4. Agresywne kosmetyki - wysuszanie, odtłuszczanie i przykrywanie specyfikami o wątpliwych właściwościach regulujących fizjologię skóry, prowadzi do zaniechań pielęgnacyjnych.
Co się wówczas dzieje?
Skóra traci swoją podstawową linię obrony, czyli płaszcz hydrolipidowy, który staje się przepuszczalny dla substancji szkodliwych i przestaje chronić skórę nie tylko przed czynnikami bakteryjnymi, ale również przed wolnymi rodnikami, promieniami słonecznymi, zanieczyszczeniami z powietrza i temperaturą.
Jak myślicie, co dzieje się dalej?
Skóra walczy, ale nie nadąża z produkcją nowych komórek naskórka, i już nie jest zdolna do magazynowania odpowiedniej ilości wody, oraz uszczelniania przestrzeni międzykomórkowych cementem niezbędnych lipidów i ceramidów. Staje się tak bezbronna, że nawet drobny uraz pozostawia na niej ślad i goi sie bardzo długo. 
Ratunku?
Już pomagam.
Poniżej przepis na powrót do normalności:
  1. Przywróć cerze stabilność bakteryjną - stosuj kosmetyki bakteriostatyczne, które ograniczają namnażanie się szkodliwych bakterii i przywracają naturalne pH skóry,  oraz przez jakiś czas wspomagaj organizm probiotykami wewnętrzymi. Poczujesz ulgę jelitową, a ktrótko potem poprawę wyglądu skóry.
  2. Ważne są również "zdrowe" czynne składniki sebostatyczne w kosmetykach - ograniczą wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe, ale nie zaburzą ich pracy i nie będą ich zatykać.
  3. Mądrze udrażniaj ujścia gruczołów łojowych, czyli systematycznie, acz delikatnie, oczyszczaj pory z zalegającej wydzieliny - wówczas bakterie propionibacterium acnec nie będą miały warunków do namnażania się. 
  4. Odwiedź dobrego kosmetologa, poddaj się zabiegom łagodzącycm i wspomagającym leczenie i stosuj się do zaleceń - efekty przyjdą znacznie szybciej i będą długotrwałe, a Ty zyskasz poczucie bezpieczeństwa.
Polecane procedury sprawdzą się na każdej skórze trądzikowej. Powrót pewności siebie i poprawa nastroju gwarantowane.
Powodzenia :)
Iwona Jabłońska