Wczytuję dane...

Jak wzmocnić działanie kosmetyków?

Jak wzmocnić działanie kosmetyków?

Jedną z najbezpieczniejszych i bardzo skutecznych metod jest mikronakłuwanie. Po takim zabiegu skóra "myśli", że została zraniona i szybko wysyła w miejsce "zranienia" cały arsenał naprawczy.

Najpierw, przez kilka pierwszych dni, następuje gojenie. Wtedy składniki aktywne przenikają z łatwością, i w znacznie większej ilości niż wówczas, gdy skóra ma nienaruszoną powierzchnię.

Potem zaczyna się proces odbudowy, trwający nawet do roku, a polegający na tworzeniu się nowy naczyń włosowatych i nowych włókien elastyny i kolagenu. Pojawiają się również białe krwinki, które oczyszczają przestrzeń z zalegających martwych lub uszkodzonych komórek, i zapobiegaja wnikaniu poprzez skórę czynników szkodliwych i zakaźnych.

W kolejnym etapie aktywowane są płytki krwi i czynniki wzrostu.

Same dobrodziejstwa dla zmęczonej, niedotlenionej cery lub zwiotczałej skóry ciała.

Komórki się namnażają, różnicują i stymulują do produkcji białek podporowych oraz kwasu hialuronowego. Kolagen typu III przekształca się w typ I, a jego nowa forma jest zabezpieczona przed szybkim rozkładem enzymatycznym.

A wszystko to można kontrolować, wzmacniać i pobudzać stosując odpowiednie kosmetyki, najlepiej w postaci serum, ampułek i maseczek.

Zabieg doskonale się sprawdza u osób ze zmarszczkami mimicznymi i statycznymi, przy skórze odwodnionej, ziemistej, przedwcześnie starzejącej się, niedotlenionej, z przebarwieniami i utratą jędrności.

Wspaniale sprawdza się na okolice oczu, ale zastosowane dermokosmetyki muszą być dobrane przez profesjonalistę.

Są oczywiście również przeciwskazania, a należą do nich: stany zapalne skóry, wirusowe infekcje, skłonność do bliznowacenia, oparzenia, nowotwory, ciąża, jak również stosowanie leków zmniejszających krzepliwosć krwi, bądź zaburzających proes gojenia.  

Polecamy, bo to zabieg sprawdzony, bezpieczny i świetnie zwiększający efektywnosć stosowania dermokosmetyków.