Wczytuję dane...

Co potrafi masło SHEA?

Przyspiesza gojenie ran, zmniejsza stany zapalne, łagodzi podrażnienia i zmniejsza obrzęki (również pod oczami). Udoskonala proces ziarninowania tkanki zapobiegając powstawaniu blizn i wygładzając już istniejące. 

Doskonale sprawdza się do pielęgnacji skóry niemowląt (odparzenia, podrażnienia, potówki), zarówno do wcierania w skórę, jak i jako dodatek do kąpieli. Takie samo działanie kojące i gojące skutecznie wyleczy popękane brodawki sutkowe, a stosowane na brzuszek podczas ciąży nie dopuści do powstania rozstępów.

Alergia? Mało SHEA wzmocni skórę i uodporni ją na czynniki drażniące oraz zmniejszy nadreaktywność i skłonność do uczuleń.

Silnie uelastycznia, bo zawiera 5 głównych kwasów tłuszczowych wbudowujących się w skórę, dzięki czemu chroni przed mrozem, wiatrem, wysuszeniem i utratą jędrności, a do tego jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym UV 3-4. 

Kwasy galusowy i cynamonowy wykazują natomiast silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. Są niezastąpione w pielegnacji skór trądzikowych.

Maseczka do twarzy lub włosów, balsam do ciała i maść lecznicza w jednym produkcie. Bezpiecznym, naturalnym i skutecznym.